علت تغییر رنگ تاتو

اصولا از بین رفتن تاتو به کلی اذیت کننده نیست ولی تغییر رنگ تاتو به رنگ آبی و سبز و رنگ های عجیب ظاهر خوبی ندارد و اغلب افراد به دنبال دانستن علت آن و از بین بردن جای این نوع تاتو ها هستند. در این مقاله از سایت آرایشگری رژلب به علل اصلی تغییر رنگ تاتو میپردازیم

علت تغییر رنگ تاتو

مهم نیست که تاتو کوچکی انجام داده اید یا یک طرح بزرگ روی بدنتان انداخته اید به مرور زمان تاتو ها رنگ و کیفیت اولیه خود را از دست میدهند و باید پیش از انجام هرگونه تاتویی این موضوع را پیش بینی کنید. به این فکر کنید که این تاتو در 40 سال آینده چه شکلی خواهد داشت. هرچه محیطی که روی آن تاتو انجام داده اید بافت گوشت و عضله کمتری داشته باشد و در معرض مواد مختلفی قرار داشته باشد پوست آن ناحیه زودتر تغییر حالت داده و شکل تاتو شما به کلی عوض میشود. بنابراین احتمال  تغییر تاتو در مناطقی که دیر تر پیر میشود کمتر است.

علت تغییر رنگ تاتو به سبز و آبی

البته آبی و سبز شدن تاتو برای تاتو هایی که با جوهر مشکی انجام شده اند رخ میدهد. رنگدانه های مشکی به مرور توسط بدن جذب میشود و همچنین به وسیله ریزش های طبیعی پوست از بین میرود. در این زمان با توجه به این که جوهر در چه کارخانه ای ساخته شده باشد رنگ بیس و پایه استفاده شده در آن که میتواند آبی یا سبز و حتی خاکستری باشد به جا میماند.
سرعت این اتفاق به فاکتور های متعددی از جمله قرار گرفتن در معرض نور خورشید، محل تاتو و جنش جوهر استفاده شده بستگی دارد.
بنابراین قبل از اینکه بدنتان را با تتو های مشکی یا سفید پوشش دهید این نکته را مد نظر قرار دهید.

البته در سالهای اخیر جوهر های با کیفیت با پیگمنت های پایدار تر ساخته شده اند که عمر تاتو مشکی را بیشتر میکند. اما هیچ معیار دقیق و جادویی برای پیش بینی قطعی عمر تاتو وجود ندارد.
بهتر است

برای افزایش عمر تاتو نکات زیر را رعایت کنید

نقاط تاتو شده را در معرض نور خورشید قرار ندهید.
سعی کنید پوست ناحیه تاتو شده را نکشید و از چروکیده شدن جلوگیری کنید
برای تاتو کردن از جوهر هایی به جز جوهر مشکی استفاده کنید

11 ترفند آرایشگری جدید و کاربردی

اگر به دنبال راهی برای ساده تر کردن کار های آرایشی هستید یا نمیدانید که برخی از کار های آرایش را باید چگونه انجام دهید این  مقاله  را دنبال کنید.

 1. برای رسم کادر ابرو به صورت کاملا صاف و متقارن دو سر موچین را با مداد، مشکی کنید و با آن خط ابرو را رسم کنید. به این طریق کادر ابرو کاملا صاف و بدون ایراد رسم میشود، داخل کادر ابرو را با براش سرتخت و سایه ابرو پر کنید
  2.    اگر میخواهید بدون استفاده از ریمل مژه های بلند و تفکیک شده داشته باشید، یک فرچه ریمل قدیمی را کاملا بشویید سپس با مقداری وازلین چرب کنید و بعد مژه ها را با آن حالت بدهید. به این روش در عین حال که چهره بدون آرایش و ساده خواهید داشت با حالت دار شدن مژه ها چهره سرحال تر به نظر میرسد.
  3.    قبل از اصلاح و برداشتن ابرو ها با یخ ابرو ها را بی حس کنید تا درد کمتری حس کنید.
  4.    برای اصلاح موهای بدن با تیغ و ژیلت ابتدا پوست ناحیه مد نظر را با نرم کننده موی سر نرم کنید و از آن به عنوان کرم اصلح بهره ببرید.5.    پد آرایشی خانگی تهیه کنید. برای خرید پد پاک کننده آرایشی هزینه گزاف نکنید. 2 قاش غذاخوری شامپو بچه را با 1 قاشق غذاخوری روغنن نارگیل و 1 لیوان اب ترکیب کنید و در یک شیشه دردار تهدادی پد پنبه ای آرایشی قرار دهید و این مایع را درون شیشه خالی کنید. در ظرف را ببندید و هر بار برای پاک کردن آرایش یک پد از شیشه بردارید. بعد از پاک کردن آرایش صورت را با آب معمولی بشویید.

  6.    از چنگال های پلاستیکی به عنوان بیگودی استفاده کنید. موها را بپیچید و سپس با استفاده از دندانه چنگال روی سر محکم کنید.

 2. برای جلوگیریا ز الکتریسیته ساکن و مجعد شدن مو قبل از شانه کردن یک دستمال مرطوب در معرض هوا خشک شده رادرون برس مو مفشارید تا کف آن را بپوشاند سپس سر را شانه بزنید.

  8.    برای اینکه لاک ناخن زودتر خشک شود بعد از لاک زدن دست را در آب سرد قرار دهید.

  9.    قبل از ریمل زدن با گوش پاک کن مقداری پودر بچه به مژه ها بزنید  سپس زیکل را روی آن اضافهخ کنید تا حجم مژه ها 2 برابر شود.

  10.    با ترکیب عسل، روغن زیتون و شکر اسکراب لب هانگی بسازید و قبل از هربازر رژ زدن لب را لایه برداری کنید.

  11.    برای استفاده مجدد از ریمل های خشک شده کمی مایع لنز چشم را درون ظرف ریمل بریزید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *